بهسنگ زرین

طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و عناصر آن در شرکت مهران طاهری - بهسنگ زرین

در معماری و طراحی دکوراسیون داخلی مدرن یکسری نکات پایه وجود دارد که ذکر آن خالی از لطف نیست و اگر به درستی رعایت شوند می توانیم به فضایی مدرن دست پیدا کنیم.

طراحی مدرن با شرکت طراحی داخلی مهران طاهری :

در پی یافتن واژه ای که معماری و دکوراسیون داخلی  را بیان کنند به واژه سادگی خواهیم رسید. سادگی یکی از واژه‌هایی است که کیفیت بی نام را توضیح داده و فاقد حس خستگی و کسالت است. آنچه که از آن به عنوان دکوراسیون مدرنیته یاد می شود وابسته به لوازم و وسایل داخلی است که درآن استفاده شده است. از جمله ویژگی های این ابزار و لوازم، شکل خطی و مستقیم آنها است که دارای خطوط منحنی نیز هستند.

در بیشتر دکوراسیون ها و معماری های داخلی اجرا شده از رنگهای خنثی و اشکال هندسی ساده استفاده می شود که جذابیت چندانی ندارند، در مقابل در معماری و دکوراسیون مدرن از رنگ های گرم استفاده می شود و آنچه که از فضا برداشت می شود، احساسی صمیمی و گرمایی لذت بخش است.

 

اما سوالی که ذهن بسیاری از طراحان دکوراتورهای داخلی را به خود معطوف کرده است این است که چگونه میتوان یک دکوراسیون مدرن طراحی کرد؟

آشکار است که برای دست یافتن به  یک شرکت طراحی داخلی برای طرحی مدرن راه حل آن نیست که در فروشگاه ها قدم زده و هر آن چه که دارای خطوط صاف و مستقیم هستند را برگزینیم، بلکه باید فکر کرده و با توجه به کمپوزیسیون و ترکیب بندی فضاها ابزارها را تهیه کرده و عنصر سادگی را به فضا القا کنیم. شایسته است که برای انتخاب ابزارها زمان کافی صرف شود.

سادگی دکوراسیون داخلی مدرن در دیدگاه مهران طاهری

نکته اول که حائز اهمیت است  این است که سادگی فضایی باید حفظ شود و همواره باید به یاد داشت که کلمه ای که میتواند معماری مدرن را بسیار خوب بیان کند کلمه سادگی ایست و شایسته است که برای تطبیق با زمان، دکوراسیون داخلی مدرن مورد توجه ویژه قرار بگیرد. آن چه که بسیاری از معماران را محدود می کند این پندار است که یک فضا هنگامی به عنوان یک فضا شناخته می شود که دارای چهار دیوار و چند صندلی برای نشستن باشد.

در این دوران نیاز است که متفاوت از گذشتگان عمل کنیم اما عنصری که به سادگی فضا کمک می کنند عنصر نظم است.  پژوهشها نشان داده اند که نامرتبی و بی نظمی موجب ایجاد استرس و تنش در زندگی می شود. ساده نگه داشتن محیط از ویژگی های معماری و دکوراسیون داخلی مدرن است.

کاربرد دکوراسیون مدرن از نظر گروه معماری مهران طاهری

نکته دوم برای ایجاد دکوراسیون مدرن در کنار سادگی کاربردی بودن آن است. یک فضای مدرن متشکل است از ابزارها و وسایل محدود اما کاربردی. هر وسیله ای که در فضای مدرن قرار می گیرند باید دسترسی راحت و سریع داشته باشد و هم چنین فضای رفت و آمد مناسبی هم برای آن ها در نظر گرفته شود.  به عنوان مثال در اتاق نشیمن مبلمان و وسایل آن باید بگونه ای چیده شود که فضای کافی و استاندارد برای رفت و آمد و گردش بین آن ها فراهم باشد.

همین امر  نیز در آشپزخانه صادق است. یک طراح آشپزخانه بایستی که با توجه به استاندارد های محلی و بین المللی مانند استاندارد نویفرت فضای کافی برای حرکت و گردش بین عناصر اصلی آشپزخانه یعنی اجاق گاز ، یخچال و سینک ظرفشویی ایجاد کند و هم چنین  لوازمی که مورد نیاز آشپزخانه است به راحتی قابل دستیابی باشد.

تکنولوژی بکار رفته در دکوراسیون مدرن در شرکت مهران طاهری :

نکته سوم اینکه در فضای معماری و دکوراسیون مدرن در کنار سادگی و کاربردی و عملکردی بودن که باید مدنظر قرار بگیرند موضوع تکنولوژی نیز بسیار حائز اهمیت است. وقتی که از تکنولوژی سخن به میان می‌آید در معماری و دکوراسیون داخلی به این معناست که هر وسیله الکتریکی که به نوعی در آن تکنولوژی دخیل بوده است باید که دارای یک فضای استاندارد در مقابل آن قرار گیرد که مناسب کار کردن و استفاده از آن باشد. توصیه طراح این است که تا آن جایی که امکان دارد از لوازم ساده مانند یک پنل جهت اتصال تلویزیون و در انتخاب مکان آن ،بحث نرم بودن و خطی بودن مکان مورد توجه قرار بگیرد.

تفکیک فضا

برای جداسازی ریز فضاها از هم در معماری و دکوراسیون داخلی مدرن تنها دیوار ها کاربرد ندارند و ترجیح بر این است که از دیوار برای جداسازی ریز فضاها استفاده نشود و فضاهای باز و در اصطلاح تخصصی پلان آزاد وجود داشته باشد. در بسیاری از منازل و خانه های مسکونی که اجرای این مورد در آن ها امکان پذیر نیست می توانند با استفاده از رنگ، محیطی باز و دلچسب ایجاد کنند، همینطور نیز از پنجره های بزرگ و قدی که نور بیشتری را وارد فضا کند و در جهت افزایش روند تهویه مطبوع موثر است استفاده شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 26 اکتبر 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.