بهسنگ زرین

یوبوت و مزایای اجرای آن - بهسنگ زرین

۱-بستن قالب تخت زیرین دال

۲-شبکه آرماتور بندی اولیه

۳-قالب بندی با توجه به نقشه های اجرایی

۴-بستن شبکه های آرماتور بالای دال ها

۵-بتن ریزی لایه رویه سقف یوبوت

۶-اتمام عملیات بتن ریزی

۷-جمع آوری قالب ها

این نوع سقف در ابتدا نیازمند دو دال در قسمت های فوقانی و تحتانی اجرا می شودو همچنین جان‌های متعامد است. قالب‌بندی آن می‌تواند از جنس چوب، پلی وود، فلز و یا کارتن پلاست باشد. هنگام اجرای سقف یوبوت ابتدا باید برا ساس نقشه‌ اجرایی میلگرد ها  بسته شوند. این کار باید به‌ گونه‌ای انجام می شود که در بین هر قالب سقف یک میلگرد در میان آن تعبیه شده است. فاصله‌‌ی شبکه میلگردها بهتر است 20 سانتیمتر باشد.

مرحله بعد باید قالبندی سقف بر طبق نقشه اجرایی در فاصله‌های مشخص تنظیم میشود .. بعد از این مرحله شبکه آرماتور بالای دال بسته خواهد شد.

عملیات بتن‌ریزی بروی سقف در طی دو مرحله پس از آرماتور بندی صورت می‌گیرد.در مرحله اول لایه‌ای از بتن به ضحامت 5 الی 10 سانتی متر همراه با روان‌کننده به تا حد پایه‌‌ی قالب‌ها ریخته می‌شود. این لایه کاملا سطح زیر قالب‌های سقف یوبوت را یکدست می‌پوشاند.

 

در مرحله دوم بتن ریزی که لایه دوم مزاحم گیرایی لایه اول نشود. این لایه از بتن ضخامت مورد نظر را مهندس ناظر مشخص می نماید. در مرحله آخر قالب‌های زیر دال جمع آوری میشوند. به طبقه‌ی بالایی منتقل می شوند. توصیه می گردد این مرحله تنها پس از گیرش کامل بتن قابل اجرا می باشد

پس از جمع آوری قالب‌ها چهارپایه یا تیر درزیر سقف قرار گیرد. ایجاد آسیب‌هایی احتمالی مانند ترک و تاب ناگهانی جلوگیری شود.

بازدید : - بار دسته بندی : مصالح ساختمانی تاريخ : 26 جولای 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.